Diş Ağrısına Çözüm

Diş ağrısını geçirmek için farklı çözüm yollarını arayan kişiler bu amansız ortaya çıkan ve zaman zaman şiddetlenerek dayanılmaz hale gelen ağrıya bir son vermek istiyor.

featured image

Diş ağrısını geçirmek için farklı çözüm yollarını arayan kişiler bu amansız ortaya çıkan ve zaman zaman şiddetlenerek dayanılmaz hale gelen ağrıya bir son vermek istiyor. Değişik yöntemler ile ağrının geçmesini sağlamak en azından da bir süreliğine hafiflemesine yardımcı olmak istiyorsanız sizlerde kendi evinizde doğal yöntemleri deneyerek diş ağrısına çözüm bulabilirsiniz. 

Diş Ağrısı Geçici Çözüm

Farklı sebepler ile başlayan diş ağrıları her yaştan kişinin baş belası olabiliyor. Özellikle de nedeni konusunda kestirim yapılamayan dişlerin ağrımasında en büyük etken ağız ve diş bakımın yeterli düzeyde yapılmaması, ihmal edilmesi ve sürekli ötelenmesiyle alakalıdır.

Genel olarak yaşanan diş ağrıların sebeplerine bakılacak olursa diş özünde meydana gelen çürümeler, çukurlar, iltihaplanma, hormon değişikliğine bağlı olarak çocuklarda, hamilelerde ve menopoz dönemlerinde görülen ağrılar sayılabilir. Pek çok belirtisi ile aslında kişilere sinyaller veren ve acilen uzman diş hekimi tarafından müdahale edilmesi gereken diş ağrısına çözüm için dişleri fırçalamak, tuzlu su ile gargara, yüksek yastık ile yatmayı denemek, karanfil yağı ile alanın uyuşturulması gibi yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak bunların hepsi geçici çözümler olduğu için ancak sizi sabaha kadar rahat ettirir. Bu süreçten sonra acilen diş hekimi ile görüşerek durumu değerlendirmelisiniz.

Diş Ağrısına Etkili Çözüm

Diş ağrısının geçmesi için yapılan doğal yöntemler sadece ağrının kişiler üzerindeki etkisini azaltmak ve bir süreliğine rahat etmek için işe yarar. Bu nedenle özellikle yaşanan diş ağrıları şişme, kanama, çeneye vurma gibi aşamalara gelmeden bir diş doktoruna gözükmek en etkili çözümlerdendir. Yapılan incelemeler sonrasın ağrının neden kaynaklı olduğu, hangi yöntem ile tedavi edilmesi gerektiği doktorların kararına bırakılır. Hele ki alanında uzman doktorları bünyesinde barındıran Eskişehir, İstanbul, Ankara gibi illerde kısa sürede sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Hamilelikte Diş Ağrısına Çözüm

Hamilelikte yaşanan diş ağrıları hormonların etkisiyle meydana gelebilir. Özellikle yaşadığınız farklı bir diş problemi yok ise ve aniden başlayan ağrılar ile uğraşıyorsanız mutlaka ilk hedefiniz bir doktora görünmektir. Keza bu süreçte değişik bitkisel ilaçları ya da farklı kişilere diş için verilen ilaçları kullanmayın. Çok özel bir durum yaşadığınız ve karnınızda bir bebek olduğu bilinci ile diş ağrısına çözüm için doktorunuzun tedavisine güvenin. Ancak doktora gidebileceğiniz süre için geçici çözüm yaratmak amacıyla dişlerinizi fırçalayın, beslenme düzeninizde dikkatli davranın. Soğuk su ile kompleks yapabileceğiniz gibi tuzlu su ile gargara da yapılabilir. Ancak doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir doğal ya da kimyasal ilacı tüketmeyin.

Bebeklerde Diş Ağrısına Çözüm

Bebeklerde 6.aydan itibaren görülmeye başlayan ağrıların genel sebebi diş çıkarma olarak karşınıza gelebilir. Özellikle elini ağzına götüren, ishal, yüksek ateş, diş etlerinde şişme, kızarıklık, sürekli ağlayan ve ne yaparsanız yapın susturamadığınız bebeklerinizde bu belirtiler var ise hemen bir doktora görünmelisiniz. Genellikle silikon diş kaşıyıcıların önerildiği bu durum için buzdolabında soğutulan metal bir kaşıkla etlere kompleks yapılabilir ancak bitkisel yöntemler ile kendi kendinize müdahale de bulunmayın.