Diş Çıkaran Bebeğe Ne Yapmalı?

Diş çıkaran bebekler, bu dönemlerde oldukça huysuz olmasıyla birlikte, ateş de gözlemlenen bir süreç geçirmektedirler.

featured image

Diş çıkaran bebekler, bu dönemlerde oldukça huysuz olmasıyla birlikte, ateş de gözlemlenen bir süreç geçirmektedirler. Bu süreç içerisinde bebeklere doğru bakımın yapılması ve diş çıkartırken herhangi bir bozukluk olmaması adına doğru işlemler uygulanması gerekmektedir. Diş çıkaran bebeğe ne yapmalı sorusu da bu dönemde sıkça gelen sorulardan biridir. Diş çıkaran bebeklerin rahatlatılması için diş kaşıma ürünleri kullanılabilir ve aynı zamanda diş hekimi tavsiyesi ile topical jel kullanımı yapılabilir.

Küçük Diş Çıkaran Bebeğe Ne İyi Gelir?

Bebeklerde diş çıkarma zamanları genel olarak 6-9 ay arasında gözlemlenmektedir. Sürecin zorluğuna bakıldığında bu dönemlerde diş çıkaran bebeğe ne yapmalı bu iyi bir şekilde bilinmelidir. Diş çıkaran bebek için rahatlatıcı ürünler kullanılması ve ağrı oluşumu ile ateşlenme gözlemlenirse bir diş hekimine başvurulmalıdır. Diş çıkaran bebeklere diş kaşıyıcılar en iyi gelen ürünlerdir.

Diş Çıkaran Bebeklerde Ne Gibi Rahatsızlıklar Olur?

Diş çıkaran bebeklerde huzursuzluk ve ateş problemleri ilk olarak gözlemlenmektedir. Bebeğiniz son dönemlerde elini sıkça ağzına götürüyor ya da farklı ürünleri ağzına götürerek ısırma eylemi gerçekleştiriyorsa ilk olarak bunun nedenine bakılmalıdır. Ardından diş çıkaran bebeklerde huzursuzluk, sürekli mızmızlanma ve ateş görülmesi de olağan belirtilerdir. Eskişehir diş hekimliği bu konuda ateş yükselmesinin sürekli takip edilmesine dikkat edilmesini önermektedir.

Diş Çıkaran Bebek Ateşlenirse Ne Yapmalı?

Diş çıkaran bebeklerde ateş normal bir durumdur. Genel olarak 38,8 dereceye kadar ulaşan sıcaklık genel olarak diş çıkarma evresi sonrasında sona erecektir. Ancak bazı durumlarda ateş diş çıkarma evresi ve hastalık ile karışabilir. Bu nedenle diş çıkaran bebeğe ne yapmalı konusunda ateş söz konusu ise bebeğinizi bir doktora göstererek, onu rahatlatacak ürünler kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin ateşi yalnızca diş olup olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Diş Çıkaran Bebek Ne Yer?

Diş çıkaran bebeğe ne yapmalı? Ne yedirmeli? Konularında birçok bilgi dolaşımı söz konusudur. Ancak diş çıkaran bir bebek için soğutulmuş meyveler, ılık besinler, yoğurt ve muhallebi gibi ürünler tercih edebilirsiniz. Bu ürünler diş çıkaran bebeği rahatlatırken aynı zamanda sağlıklı bir şekilde beslenmesini de sağlayacaktır.