Diş Teli Fiyatları 2019

Fazlasıyla merak uyandıran diş teli fiyatları 2019 yılında yeniden gündeme geldi.

featured image

Fazlasıyla merak uyandıran diş teli fiyatları 2019 yılında yeniden gündeme geldi. Özellikle genç kişilerin ve çocukların tedavisinde tercih edilen diş telleri aslında sadece yamuk dişleri düzeltmek için değil, diş ayrıklıklarında ve çıkmayan dişlerde de uygulanabilir.

Aynı zamanda da çene yapısındaki bozuklukların, ağzın açılıp kapanma durumunun toparlanmasında da etkili olur. Genellikle ergenlik dönemlerinde pek çok gencin tercih ettiği bu tedavi yöntemi ortodontik tedavi ismiyle anılır. Dişlerin durumuna göre farklı diş telleri ile sağlanan tedavilerin süreleri de birbirinden farklıdır. Bu konuda merak edilen detaylarla birlikte farklı fiyat skalası olan tellerin güncel durumlar hakkında da bilgi verelim.

Diş Teli Fiyatları Ssk Karşılıyor Mu 2019

Farklı yaşlardaki kişilere uygulanabilen diş telleri değişik yapıları ile çeşitli gruplara ayrılır. Bu nedenle de fiyat skalasında değişiklikler gözlenir. Ancak genel olarak ssk tarafından masrafların karşılanıp karşılanmadığını öğrenmek isteyen kişiler olabilir. Bu durumda da önünüze 2 seçenek çıkar. 18 yaş altındaki çocuklara diş teli takabilen ancak çok uzun yıllar sıra beklemeniz gereken devlet hastanelerinde sadece tedavi masrafı hastadan alınır. Bu masraf da hemen hemen 1000 – 2000 TL arasında değişir. Ancak özelde tedavi görüp sskdan yardım isteyen kişilerin de pek çok prosedürü izlemesi gerekir. Oldukça uğraştırıcı ve uzun bekleyişleri olan bu durumlar yerine kişiler hem çocukları hem de 18 yaş üstü için başta İstanbul olmak üzere İzmir, Ankara ve Eskişehir gibi büyük illerdeki ortodontist doktorlar ile görüşerek hallediyor.

En Ucuz Diş Teli Fiyatları 2019

Her yıl değişiklik gösteren diş teli fiyatları 2019 yılında da merak edilen konulardan biri oluyor. Artık gelişen teknolojik imkanlar ile her yaştan kişinin taktırabildiği ve farklı şekilleri bulunan bu tellerin fiyatları genellikle kullanılan malzemeye ve tedavi sürecine göre hesaplanır. Genel olarak net fiyatın verilemediği bu durum için öncelikle kişinin alanında uzman bir diş hekimi ile görüşmesi gerekir. Yapılan inceleme ve isteğe göre belirlenen tedavi için masraf tutarı ve tedavi tutarı sonrasında net fiyat çıkarılır. Genel olarak 1,500 TL ile 5000 TL’yi aşan tutarlar karşınıza çıkabilir. Ancak pek çok uzman diş hekimi hastalarına kolay ödeme seçenekleri ya da taksit imkanları sunduğu için tedavi süreci boyunca bu tutarları ödemek çok kolaydır.

Özelde Diş Teli Fiyatları 2019

Devlet hastanelerinde sadece 18 yaş altındaki çocuklara sunulan diş teli hizmeti kişilere oldukça mantıklı gelebilir. Keza sadece tel masrafları için yaklaşık 1000 – 2000 TL gibi ödemeler yapılan bu durum kişilerin yıllarca kendilerine sıra gelmesini beklemek ile geçiyor. Durum hayli zorlu bir süreç olduğu için özel imkanlar ile tel taktırmak isteyen kişilerin ödediği fiyatlar rahatsızlığı durumuna göre ve seçilen tele göre değişir. Bazı kişilerde 5 – 6 aylık tedaviler uygulanırken bazı kişilerde 2 yıl ve daha fazlası gibi uzun süreçler izlendiği için özelde diş teli fiyatları için alanının uzman doktorları ile görüşmekte fayda var.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları 2019

Birbirinden farklı yapıları ve malzemeleri ile dikkat çeken diş telleri metal braketler, porselen şeffaf braketler, lingual braketler, telsiz ortodonti olarak ayrılır. Konunun uzman doktorları ile görüşerek karar verebileceğiniz bu tel türleri arasında en çok ilgi gören ve yetişkinlerin tercih ettiği telsiz ortodonti olur. Şeffaf diş teli denen bu özel aparatlar ağızlık şeklinde hazırlanan ve kullanım açısından en kolay tedavi yöntemlerinden biridir.