Eskişehir Diş Beyazlatma

Çoğumuzda aynı şikayet var.

featured image

Çoğumuzda aynı şikayet var. Dişlerimizi sık sık fırçalamamıza rağmen renkleri istediğimiz kadar beyaz olmuyor. Canlı ve cansız dişlerdeki lekeleri yok ederek diş beyazlatma işlemi yapılabilmektedir. Diş minesine zarar vermeden uygulanan bu işlem sırasında Eskişehir diş beyazlatma işlemi sırasında nedenler de araştırılmaktadır.

Sararmış Dişlerin Nedenleri

Sık sık kahve, çay, kola tarzı içecekler tüketmek,

Sigara, puro benzeri tütün maddeleri kullanmak,

Yaş ilerlemesine bağlı aşınmalar,

Dişlerde ve köklü dişlerdeki eski deformasyonlar,

Aşırı flor almak,

Geçmişte, sıklıkla kullanılan tetrasiklin benzeri antibiyotikler dişlerin sararmasına sebep olabilmektedir.

Diş beyazlatmak için beyaz diş macunlarından lazer teknolojisine kadar birçok yöntem vardır. En iyi beyazlatma yöntemi, peroksit maddelerin kullanılmasıyla sağlanır ve uygulama kesinlikle diş hekimi veya Eskişehir diş beyazlatma uzmanlarının kontrolü altında yapılmalıdır.

Uygulamalı Diş Beyazlatma Kliniği

Hastanın rızası ile dişlerin doğal olarak beyaz tonuna getirilmeye çalışılması ilk olarak renk tonunun belirlenmesine belirlenir. Bu tanım, tedavi bittikten sonra diş beyazlığının izlenmesi açısından önemlidir.

Diş beyazlatma maddesi dişlere diş hekimi tarafından uygulanır ve özel bir alet kullanılarak 15 dakika ışınlama ile desteklenmesi gerekir. Bu işlem 3 kez tekrarlanır.

Ağartma işleminde kullanılan beyazlatma maddeleri daha yüksek peroksit oranına sahiptir ve beyazlatma daha hızlı ve daha uzun süre dayanıklı olur.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Başarılı Bir Yöntemdir?

Özellikle çay, kahve, sigara sebebiyle renklerdeki değişimin yenilenmesi için yapılan uygulamalarda diş renginin tonlarını açmak çok daha kolaydır. Araştırmalar bu hastaların % 96'sının işlemden memnun olduğunu gösteriyor.

Diş beyazlatma işlemi ağızdaki eski dolguların ve kaplamaların rengini etkilemez.

Beyazlık Ne Kadar Sürer?

Kişiden kişiye değişen faktörlere bağlı olarak, dişlerin beyazlığı 3 ay ile 3-4 yıl arasında değişmektedir.

Sigara içme, aşırı çay ve kahve tüketme alışkanlığı olan kişilerde, beyazlığın süresi daha kısadır. Renk % 30-40 oranında geri dönebilir. Diğer insanlarda, beyazlığın ömrü daha uzun sürer ve renk değişimi % 10-20 oranındadır.

Dişlerin eski renklerine dönmeden önce her 6 ayda veya yılda bir prosedürü tekrarlamak, yararlı olacaktır.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Beyazlatma için kullanılan ilaçlar, tedavi sırasında dişlerin soğuğa duyarlı olmasına neden olabilir. Bu hassasiyet genellikle tedavinin bitiminden 1-2 hafta sonra olur.

Evde Eskişehir diş beyazlatma tedavisi sırasında, hastanın beyazlatıcı jeli önerilenden daha fazla kullanmak diş minesinde aşınmaya neden olabilir.

Beyazlatma işlemi hamilelik döneminde ve süt dişlerde önerilmez.