Eskişehir Diş İmplant

​Diş ekme uygulaması olarak adlandırılan İmplant işlemleri, doğal dişlere alternatif olan en iyi yöntemlerden biridir.

featured image

​Diş ekme uygulaması olarak adlandırılan İmplant işlemleri, doğal dişlere alternatif olan en iyi yöntemlerden biridir. Çeşitli nedenlerden ötürü oluşmuş diş boşluklarına vidalama usulüyle diş ekme işlemidir. Eskişehir diş implant uygulamaları, farklı üretici firmaların piyasaya sunduğu farklı özelliklerdeki materyaller ile uygulanır.

Eskişehir implant fiyatları, diş hekiminin uygulamaları, uygulama sayısı, diş köklerine tedavi ve çene cerrahisiyle alakalı olarak belirlenir. Yeme, çiğneme gibi fonksiyonların eksiksiz şekilde sağlanması, doğal görünüm ve estetik açıdan hoş bir görünüm sağlayan implant dişler, protez dişlere göre daha uzun ömürlü kullanım sağlar.

İmplant Nedir?

Kırık, çürük, oyulmuş veya şekil bozuklukları olan ya da daha önce çekilmiş dişlerin oluşturdukları boşluklara diş ekme işlemidir. Eskişehir implant merkez uygulamalarıyla, kemiğe yerleştirilen diş kökleri, yapay ve vidalama ile yapılır. Uzun ömürlü kullanım sağlaması yanı sıra uzun sürede uygulanan bir yöntemdir. Hastanın genel sağlık durumu, ağız boşluğu ve çene yapısı, kemiklerin sağlık durumu, yaş ve cinsiyet faktörlerine göre uygulanan Eskişehir diş implant, en dayanıklı uygulama yöntemidir.

İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Diş ekimi biçiminde farklı şekillerde üretilen implant markaları bulunuyor. Popüler olarak kullanılan ve diş hekimleri tarafından sıklıkla uygulanan yöntem; vida implant modelleridir. Yapay dişin renk, şekil ve görünümü, üretici firmanın sunduğu fiyatları hekim uygulamaları ve teknolojik donanıma bağlı olarak Eskişehir diş hastanesinde implant fiyatları belirlenir.

İmplant İle Elde Edeceğiniz Kazanımlar

Eskişehir diş implant uygulamaları, doğal görünüm ve yüz simetrisinde hoş bir görünüm kazandırır. Diş fonksiyonları ve ağız sağlığının kontrolü sağlanır, dişler ve damak arasında basınç- direnç dengesi sağlanır, çene yapısı doğal dengesini korur ve muhteşem gülüşünüz, kusursuz bir şekilde ışıldamaya devam eder.

Titanyum, lamine ve zirkonyum implant uygulamaları; gülüş tasarımı, eksik ve sorunlu dişlerin tedavisi, ortodontik sorunların giderilmesini sağlar. Ortalama 3 ayda tamamlanan implant tedavisi, yapay dişin marka ve kullanılacak materyallerin içeriğine bağlı olarak ücretlendirilir. İmplant ücretleri, diş hekiminin uygulamaları, yapılacak implant diş sayısı, diş eti tedavileri, kemik tozu tedavisi, kanal tedavisi, zirkonyum kaplama, lamine kaplama gibi seçeneklere göre belirlenir.

Eskişehir Diş İmplant

Rahatsızlık vermekte olan takma dişleriniz ve de eksik dişlerinizden dolayı istediğiniz gibi gülümseyemiyorsanız eskişehir diş impalant sayesinde gülüşünüzü geri kazanabilirsiniz! Gülüşünüz sahip olduğunuz en değerli hazinenizdir. Güzel bir gülümseme ile gençlik, güven ve canlılık kazanırsınız. Diş kaybıyla sonuçlanan bir sorun yaşadıysanız, değiştirilmiş olan dişlerinizden rahatsızsanız ya da takma  dişlerle başınız dertteyse diş implantı ile harika bir tedavinin varlığından haberdar olmanızı isteriz!

İmplant diş hekimliği nedir?

Eskişehir diş implant hekimliği kaybedilmiş olan diş yerine yeni bir diş koyarak en başarılı yöntemi gerçekleştiren hekimlerdir. İmplant dişler yalnızca günlük hayattan zevk almanıza sebep olacak psikolojyi ve güveni vermekle kalmaz bunun yanı sıra gülüşünüzü kusursuzlaştırarak, dilediğiniz yiyeceği tüketmenizi, yüz yapınıza etki ederek daha genç görünmenizi sağlamaktadır. İmplant tam anlamı ile modern tıpta bir mucizedir. Doğru zamanda yapılan doğru uuygulama ile mükemmel bir iş çıkartılabilir!

Herkes implant yaptırabilir mi?

Eskişehir diş implant pek çok sağlık tedavilerinde olduğu gibi implantın da yerleştirme işlemindeki başarı durumu kişilere göre değişkenlik göstermektedir. Tedavi esnası da kullanılmakta olan implantların başarısız sonuçlara neden olmasını bazı sebepleri;

·         Kötü kemik kalitesi

·         Yetersiz kemik durumları

·         Alt- üst çene arası yetersiz dikey mesafeler

·         İmplant bölgesine komşu olan bölgelerde bulunan canlı anatomik yapılar

·         Çene- yüz yapıları

Bunun yanı sıra sinüs problemleri ve osteoporoz gibi kronik sorunlar da yapılan implantın kemikle kaynaşma durumunu etkileyebilmektedir. Sigara kullanımı yapan hastaların implantlarının kemikle kaynaşması da olumsuz yönde ekilenmektedir. Uygun bir yerleştirme şekli, planlama ve doğru implant kullanımı ie başarı yüzdesi arttırılabilir. İmplant yapılması için uygun olup olmadığınız diş hekiminizin değerendirmesi sonucu belirlenir, bu doğrultuda ağzınızdan ölçü alınarak planlama modeli oluşturulur. Duruma göre panoramik röntgen alınabilir. Diş hekiminiz tarafından alınacak olan 3 boyutlu görüntüler ile implantın uzun süreli dayanması için kemik kalitesi ve en dğoğru bölge tespit edilir. Sizler de güzel bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız eksik dişleriniz için en doğru seçim implant olacaktır!