Eskişehir Diş Kaplama

Dişlerde en çok ortaya çıkan sorunların başında erozyon gelir.

featured image

Dişlerde en çok ortaya çıkan sorunların başında erozyon gelir. İyi bakılmayan dişler, bu erozyon sonrasında artık çürümeye başlar. Ortaya çıkan bu olumsuzluğu çözmek için Eskişehir diş kaplama işlemleri yapılır. Diş kaplama sayesinde hem dişin tamamen kaybedilmesinin önüne geçilir hem de daha güzel ve sağlıklı bir gülük sağlanır. Diş kaplama işlemlerinde iki farklı malzeme kullanılır.

Diş Kaplama Tedavisi Nedir?

Eskişehir diş kaplama işlemi, zorunluluktan yapılmaktadır. Özellikle dişlerin çürümesi ve kullanılamayacak duruma gelmesinden sonra, ilk olarak kanal tedavisi daha sonra ise dişin kaplanması işlemleri yapılır. Böylelikle çürük dişin üzerinden yapılacak olan kaplama sayesinde hem estetik açıdan sıkıntısız bir görüntü elde edilir hem de diş, eskiden olduğu gibi sağlıklı bir yapıya kavuşur.

Diş Kapama Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Eskişehir diş kaplama doktoru ile yapılacak olan işlemlerde şu yöntemler kullanılır;

Kuron: En çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Oldukça doğal bir görünüm ile dişe en yakın olan malzemedir. Bunun öncesinde dişte herhangi bir sorununun olup olmadığı mutlaka gözden geçirilmelidir. Kuron uygulamak için bazen, dişin kullanılamayacak hale gelmiş bölümü alınabilmektedir.

Köprüler: Çekilmiş olan bir dişin yerine konularak elde edilir. Çok sık kullanılır. Sabit protez olarak da bilinir. Şekil bozukluğu olan dişlerde büyük bir başarı elde etmek mümkündür.

Porselen: Diş renginde olması ile bilinir. Birçok hasta, genellikle porselen kaplamayı tercih etmektedir. Formu da diş rengindedir. Yapıştırıcılar ile tutturulur.

Porselen Lamine: Ön yüzey ile sınırlıdır. Porselen tabaka olarak adlandırılır. Genellikle estetik bir görünüm sağlamak amacı ile kullanılır. Veneer ismi verilen bir malzemeden oluştur. Diş üzerine yapıştırılarak sonuç elde edilir.

Mevcut bu kaplama yöntemleri sayesinde, artık kullanılması mümkün olmayan dişleriniz, sağlıklı bir hale gelmektedir.

Dt. Şükrü Sünger sayesinde diş kaplama işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Uzun süreden beri sektörün içinde olan ve gerek güler yüzlülüğü gerekse de alanındaki bilgisi ile dikkat çeken Sünger, sahip olduğu klinik ile diş kaplama hizmeti vermektedir. Eskişehir diş kaplama tedavisi, 24 saat açık olan klinik ile yapılmaktadır.

Eskişehir diş kaplama nasıl yapılır? Ağzı ie ilgili problemler yaşamakta olan pek çok hasta diş kaplama yöntemlerini tercih ediyor. Daha öncelerden diş kaplama işlemleri için porselen kullanılırken son zamanlarda gelişen teknolojiler doğrultusunda zirkonyum kullanılmaya başlanmıştır. Yapılacak olan kaplamanın çeşidi, kron kaplamalar üstüne yapılmakta olan kişilerin durumuna özel olacak şekile uygulanmış olan estatik materyaller konulmaktadır. Diş kaplamaları gruplara ayrılmaktadır.

Diş kaplama çeşitleri nelerdir?

Eskişehir diş kaplama 4 gruba ayrlmaktadır. Bunlar;

·         Porselen Laminate Veneer: diş üzerine porselen yaprak tabaka uygulanmaktadır. Dişten 0,3/0,7 mm yüzzey alınıp yapılmaktadır. İstenilmekte olan renk ve model doğrultusunda hazırlanmakta olan kaplama çeşidinde metal içerik bulunmaz. Kırılma gibi durumlara karşı dayanıklı olup, ışığın dişe geçmesini sağlamaktadır.

·         Zirkonyum Kaplama: zirkonyum, doğada bulunmakta olan beyaz metal bir elementtir. Zirkonyum alt yapısı ile hazırlanmakta olan porselenler hem ön dişlerde estetik bir görüntü sağlarken, ara dişlerde kullanılabilecek dayanıklılığa da sahiptir.

·         Metal Destekli Kaplama: dişin yapılma anında porselenin alt kısmına metal alaşım konulur. Diş dokusuna uygun olmakla birlikte, dayanıklılık konusunda da başarılıdır. Alt tabakada yer almakta olan metal alaşım ışığı geçirmez ve mat görüntüsüyle diş eti hizasından belli olur. Bu sebepten ötürü bu kaplama yöntemi genelde estetik açıdan ön dişlerde tercih edilmez. Daha çok arka dişlerde tercih edilir.

·         Empress Diş Kaplama: bu uygulama doğrudan diş üzerine yapılmaktadır. Bu uygulama için mutlaka dişin olması gerekmektedir. İşlemin yapılacağı diş eşit olarak tıraşlanır ve kaplamaya hazır oluğu zaman kaplama üzerine uygulanır.

Bu kaplama yöntemlerinden sizler için en uygun olanı Eskişehir diş kaplama diş hekimlerinize danışmanız gerekmektedir.

Porselen dişler ne kadar süre dayanıklılık göstermektedir?

Söz konusu olan kaplamaların çoğu için 7/ 15 yıl arası bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Diş heimlerine de düzenli olarak kontrole gidilip, diş ve kaplama bakımına özen göstermeniz halinde söz konusu sürenin sonunda kaplamaların kesinlikle yenilenmesi gerekmektedir.