Eskişehir Diş Protez

Eskişehir diş protezi nedir? Tam ya da bütün diş protezi, eksilmiş diş ya da dişlerin yerine kullanılmakta olan takılıp çıkarılabilen cihazlardır.

featured image

Eskişehir diş protezi nedir? Tam ya da bütün diş protezi, eksilmiş diş ya da dişlerin yerine kullanılmakta olan takılıp çıkarılabilen cihazlardır. Diş protezleri akrilik bir taban kullanılarak akrilik ya da porselenden üretilmektedir. Bütün protezlerin yanı sıra bir de kısmı protezler bulunmaktadır. Bu protezler diğerleri gibi tam olarak dişi kaplamaz yalnızca bazı dişlerin yerine takılır. Tam protezler yalnızca bütün dişlerinizi kaybettiğiniz durumlarda kullanılabilir ve yemek yeme ve özgüen açısından büyük bir rahatlama yaşamanızı sağlar. Diş protezleri kullanılabilir durumlar için diş hekiminiz ile iletişime geçebilirsini. İhtiyacınız olması halinde uzman doktorlar tarafından tavsiye edilecek ve kısa sürede tamamlanacak bir işlemdir.

Diş protezi nasıl bir yapıdadır ve kullanımı nasıldır?

Eskişehir diş prootez nasıldır? Diş protezleri akrilik bir taban üzerine porselenden ya da akrilikten yapılmaktadır. Görünmekte olan yüzeyler mümkün olduğunca parlatılır ve bu şekilde doğal bir görünü elde edilir. Yapımında kullanılan maddeler sayesinde temiz kalması sağlanır ve de ağız içerisinde bakteri oluşumu engellenir. Üst protezz kısımları tam olarak damağınızı kaplar. Alt kısım protezi ise u şeklinde olup dilinizde yeterli boşluk olmasını sağlamaktadır. Alt protezler de üst protezler de diş etlerinin dokusuna yerleştirilerek vakum yöntemiyle sabitlenir. Protez yapıştırıcı kremler sayesinde de protezleri sabitleyebilir, yiyecek artıklarının arasına sıkışmasını önleyebilirsiniz.

Diş proteziyle yaşaak zor mudur?

Eskişehir diş protez kullanımı zor mudur? Protez dişlere alışmak belki ilk zamanlara kolay gelmeyebilir fakat diş doktorunuzla iletişime geçerek sizi bu cihazlara alıştıracak tavsiyelerde bulunmasını isteyebilirsiniz. İlk dönemlerde ağzınızda diş protezi varken yemek yemek ya da konuşmak konusunda biraz zorlanabilirsiniz fakat kısa bir süre içerisinde biraz da pratikle alışmanız oldukça kolay olacaktır. Protezlerinize de tıpkı kendi dişiniz gibi düzenli v temiz bir şekilde bakım uygulamanız gerekmektedir. Protezler için kullanılan özel temizleme ürünleri bulunmaktadır. Eczanelerden, doktorunuz tavsiyesiyle söz konusu temizleme ürünlerini edinerek  düzenli bir şekilde bakımını yapmanız gerekmektedir.