Eskişehir Diş Temizleme

Bembeyaz gülüşler, sağlıklı ağız yapısı ve konforlu bir yaşam için Eskişehir diş temizleme hizmetleri sunuluyor.

featured image

Bembeyaz gülüşler, sağlıklı ağız yapısı ve konforlu bir yaşam için Eskişehir diş temizleme hizmetleri sunuluyor. Zaman içerisinde temizlenmeyen dişler, asit ve bakteri oluşumuna neden olurken, plak ve diş taşına dönüşerek dişlerin sağlıklı yapısını bozabilmektedir. Diş temizleme tedavilerinde, diş ve diş etlerinin sağlıklı şekilde fonksiyonlarını sağlaması için çürükler giderilir, lezyonlar temizlenir, hastanın isteğine göre estetik diş dizaynı yapılır.

Diş Temizliği Hekim Uygulamaları

Dişlerin yüzey ve aralarında, diş ve diş etlerinin birleşim yerlerinde oluşmuş tartar ve plakların, çeşitli aletler kullanılarak temizlenmesidir. Diş temizliği 4 farklı aşamada, beyazlatma işlemi ise 2 farklı şekilde gerçekleştirilir. Eskişehir diş temizleme aşamaları şu şekildedir;

  • Ultrasonik diş temizleme
  • İnce el aletleriyle temizleme
  • Diş cilası yöntemi
  • Florür uygulaması

 Eskişehir diş taşı temizliği uygulamalarında; hastanın ağız sağlığı ve dişlerin durumuna göre işlem yapılır. Hastanede diş beyazlatma fiyatları, diş temizleme fiyatları hekim uygulamaları ve hastanın ağız- diş sağlığına bağlı olarak belirlenir. 

Ultrasonik Aletlerle Diş Temizleme: Ultrasonik aletlerle başlanan diş temizleme yöntemidir. Diş yüzey ve ara kısımlarına yapışmış tartarların, titreşim yoluyla dişlerden temizlenmesi sağlanır. Uygulama sırasında diş aralarına ve ağıza su püskürtme yapılarak, ağız içinin temizlenmesi sağlanır. Dişlerin genel yapısına zarar vermeyen, yuvarlak uçlu ve kavisli ultrasonik aletle uygulama yapılır.

İnce El Aletleriyle Diş Temizliği: Büyük tartarların dişlerden temizlenmesi ardından, ince el aletleriyle kalan zararlı parçalar temizlenir. Temiz, sağlıklı ve ağrısız dişler için diş araları ve kıvrımlarına uygun olarak tasarlanmış alet ile tüm tartarlar temizlenir.

Diş Cilası Aşaması: Dişler ve ara kısımları tartardan temizlendikten sonra diş yüzeylerinde tamamen pürüzsüzlük sağlanır. Bu aşamada cila uygulanarak Eskişehir diş temizleme uygulaması tamamlanır. Minik bir alet ve el aletindeki fırça yardımıyla cilalama işlemi yapılır. Diş cilası işleminden sonra, parlak bir görünüm elde edilir.

Florür Aşaması: Son işlem, florür uygulamasıdır.  Köpük, macun ya da jel şeklinde uygulanan florür, hekimin seçimine göre uygulanır. Ortalama 30 dakika diş yüzeyinde bekletilen ve özel cihazlarla uygulanan florür, mideye zarar verebileceği için kesinlikle yutulmamalıdır.

Eskişehir Diş Temizleme

Eskişehir diş temizleme işlemi nedir ve nasıl yapılır? Sağlıklı ve güzel bir güşüe sahip olmayı kim istemez ki? Bembeyaz dişler ve sağlıklı gülüşler için ağız ve diş bakımımıza oldukça özen göstermemiz ve düzenli aralıklarla diş hekimimize kontrollere gitmemiz gerekmektedir. Düzenli kontroller en ideal altı ayda bir olacak şekilde olması gerekmektedir. Bu kontroller sayesinde diş ya da ağız sağlığında herhangi olumsuz bir durum varsa teşhis edilir ve ciddi bir boyuta ulaşmadan müdahaleyle tedavi yöntemlerine başlanır. Doğru diş fırçalama teknikleri ve doğru ürünlerle diş  ve ağız bakımımıza son derece dikkat etmemiz ve o doğrultuda hareket etmemiz gerekmektedir. Aksi tadirde o güzel gülüşümüz elimizden gider.

Diş temizleme işlemi nedir?

Eskişehir diş temizleme işlemi nedir? Diş temizleme işlemi zaman içerisinde diş yüzylerinde meydana gelmekte olan tartar ve plağın dişlerden temizenmesi için yapılan işlemlerdir. Diş taşları, plak ve tartarlar temizlenmez ve diş yüzeyinde kalırsa bu durum zamanla bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Söz konusu işlem hem bakteri oluşumunun önüne geçmek için hem de bununla birlikte daha güzel ve sağlıklı bir dişe kavuşmak için belirli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Bu şekilde müdahale edilmesi halinde söz konusu bakteriler meydana gelerek diş sağlığı için bir tehdit oluşturamaz. Bu temizleme işlemi ile diş eti hastalıklarının meydana gelmesinin de önüne geçilmektedir. Diş hekiminiz tarafından belirlenecek yöntemlerle kısa süre içerisinde işlem gerçekleştirilir.

Diş temizleme nasıl yapılır?

Eskişehir diş temizleme işlemi diş yüzeyinde bulunmakta olan plağın ve tartarın diş yüzeyine zarar vermeden çeşitli aletler ile temizlenmesidir. Söz konusu aletler şunlardır;

·         Ultrasonik aletler

·         İnce el aletleri

·         Diş cilası

·         Florür

Belirtmiş olduğumuz sıralama doğrultusunda aletler  ve materyaller kullanılarak kısa bir süre içerisinde diş temizlleme işlemi gerçekleştirilir. Diş temizleme işlemi için fiyatlar kişiden kişiye ve bulunulan bölgeye göre değişim göstermekte olup, en güncel fiyat bilgisi için uzman diş hekiminizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.