Eskişehir İmplant Fiyatları

Diş implantları, doğal dişlere en yakın olan çözümlerdir.

featured image

Diş implantları, doğal dişlere en yakın olan çözümlerdir. Eksik dişlerin yerine, diş ekme tekniğiyle yapılan implant tedavisinde, genellikle vidalı yöntem kullanılır. Konuşma fonksiyonlarının tam olarak sağlanması, çiğneme- yeme fonksiyonlarının daha iyi hale getirilmesi ve daha şık bir gülüş için Eskişehir implant fiyatları ve imlant seçenekleri sunuluyor. Hastaların istek, yaş, genel sağlık durumu gibi etmenler değerlendirilerek, ilk muayene sırasında tüm tedavinin fiyatı belirlenir.

İmplant Uygulama Süreci

Diş ekme olarak bilinen implantlar, diş kemiklerine yerleştirilen vidalar sayesinde üzerine porselen, zirkonyum gibi yapay diş eklemeleriyle yapılır. Yapay diş kökü olarak kullanılan sistemde, tüm fonksiyonların en ideal biçimde kullanılması sağlanır. Eskişehir implant diş uygulamalarında, maliyet, hastanın isteği ve hekimin uygunluk görmesiyle implant seçimi yapılır.

İmplant Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Osteointegration adı verilen, kemik ile malzemenin tam bütünleşmesini sağlayan tedavide, ortalama 3 ile 6 ay beklenmesi gereklidir. Diş eti, çene kemiği yapısına ve genel sağlık durumuna bakılarak, vida ekimi işlemi yapılır. İyileşme süreci boyunca genel kontroller ve ağız bakımı yapılır. Tam bütünleşme sağlandıktan sonra, yapay dişin takılma sürecine başlanır. Eskişehir implant tedavilerinde tedavi süreci 6 aya kadar sürebilir.

Ömür boyu kullanım sağlanması, dişlerdeki basıncın azaltılması, diş köklerindeki yüklerin hafifletilmesi için doğru tedavi önemlidir. Eskişehir implant fiyatları, yapılacak diş sayısına, diş tedavilerine ve yapay dişin içeriğine bağlı olarak belirlenir.

İmplant türleri nelerdir?

Eskişehir implant yapan merkezler farklı materyal ve farklı markaların ürünlerini kullanarak, tedavi sunarlar. Her marka ve maddenin özelliğine göre fiyat belirlemesi yapılır. Genel anlamda uygulanan diş ekimi yöntemlerinde kullanılan implantlar;

  • Endoosseos kemik içi implantları
  • Subperiostal implant
  • Transmandibular implant
  • İntramukozal implantlar
  • Endodontik implant

Seçenekleri, kemikle ilişkisine göre çeşitlendirilmektedir. Eskişehir implant fiyatları uygulama yöntemine ve ağız- diş yapısının sağlık durumuna bağlı olarak tercih edilir ve uygulanır. Endosteal implant seçenekleriyse;

  • Vida
  • Blake
  • Silindirik

İmplant seçenekleriyle uygulanıyor. Genel olarak kullanılan implant sistemi, vida implantıdır. Tek diş veya birden fazla diş eksiklerinde tek bir vida sistemi üzerinden yapılabilen, dayanıklılık sağlayan sistemdir.